“Кожен із трьох європейців – антисеміт” (One in three Europeans “is anti Semitic”)

Згідно з опитуванням, кожен із трьох європейців має антиєврейські почуття, які доповнює антиізраїльська позиція.
З п’яти опитаних країн негативне ставлення до євреїв сильніше у Бельгії, Німеччині та Франції, а у Данії та Великобританії ці тенденції менш поширені. Але все ж ставлення до євреїв в Великобританії засвідчує їх достатньо високий рівень антисемітських настроїв.
Опитування, проведене у згаданих п’яти країнах, показало, що 30 відсотків їхнього населення плекають традиційні антиєврейські погляди.
Дослідження було проведено Антидифамаційною лігою (Anti-Defamation League), що була створена напередодні Першої світової війни для боротьби проти антисемітизму в США.
Кожен з опитаних ознайомився з чотирма висловлюваннями, що містили стереотипні антисемітські твердження. Число тих, хто сказав, що твердження “ймовірно правдиві”, у всіх країнах було дуже високим.
Кожен із п’яти британців уважає, що євреї мають надто багато влади у світі бізнесу. Понад 10 відсотків опитаних британців вважають, що євреї “більш схильні до використання нечистих засобів у досягненні мети”.
Кожен десятий вважає, що “євреїв не турбує, що станеться з будь-ким, окрім них самих”. Кожен третій британець розглядає британських євреїв як таких, що більш лояльні до Ізраїля, ніж до Англії.

Незборима нація. 2002, червень
Переклад з англійської
The Independent on Sunday, 30 June 2002

This entry was posted in СТАТТІ and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>