Category Archives: ІУДАЇЗМ ТА ІДЕОЛОГІЯ

Іудаїзм – потужна релігія. Інакше б вона не змогла гуртувати євреїв усього світу впродовж тривалого часу.
Її варто вивчати аби зрозуміти, які речі українці мали б взяти собі на озброєння (скажімо, способи єднання та самоорганізації), а яким протидіяти.
Тарасове «чужому научайтесь» – на часі. Відтак, цікаво порівняти роботу з прихожанами Синагоги та Українських церков – щодо напрямків діяльності, засобів впливу та ефективності виховання. А ширше – поміркувати про місце Церкви як ідеологічного інструменту (а не лише релігії) в сучасній Україні.

На мій суб’єктивний погляд, з усіх єврейських видань України найцікавішою є газета Всеукраїнського Єврейського Конгресу ВЕК (http://jewish.kiev.ua/news/wekmagazine/) – як найбільш ідеологічно структуроване і змістовне видання, водночас типове своїм симбіозом іудаїзму та совєтського погляду на речі.

При читанні цього та аналогічних видань незрідка з’являються певні міркування. Гадаю, було б егоїстично не поділитися ними з іншими.
Спробую робити це як пересічний читач, а не фахівець-релігієзнавець, яким я не є, без претензії на систематичність чи послідовність виходу номерів, аби просто привернути увагу до певних речей, які мене або щиро зацікавили або щиро здивували.

Якщо Ігор Коломойський працює передусім «на благо та процвітання єврейського народу», що тоді не так з гаслом «Україна – для українців!»? :-)

«І чужому научайтесь…» «ЖИЗНЬ ЕГО – СЛУЖЕНИЕ ЕВРЕЙСКОМУ НАРОДУ!» Гадаєте, це про Мойсея чи Нетаньяху?.. Ні, це про Ігоря Коломойського. «Ігорю КОЛОМОЙСЬКОМУ – 50! Имя его сегодня у всех на устах. Он – президент Объединенной Еврейской общины Украины, он стоял … Continue reading

Posted in ІУДАЇЗМ ТА ІДЕОЛОГІЯ | Tagged , , , , , , , | Leave a comment

На що ідуть гроші, зароблені Коломойським в Україні?

Днями відбулась сесія Європейського єврейського парламенту в Кракові. «На несколько дней древний польский город Краков стал эпицентром еврейской жизни в Европе – созданный по инициативе Европейского еврейского союза (EJU) во главе с Игорем Коломойским Европейский еврейский парламент (EJP) проводил здесь … Continue reading

Posted in ІУДАЇЗМ ТА ІДЕОЛОГІЯ | Tagged , , , | Leave a comment